top of page

“Doğadan İzler” │ Diyarbakır

Bestami Eği ilk kişisel sergisini doğup büyüdüğü Diyarbakır’da 21-27 Eylül 2022 tarihleri arasında açtı. Hewş Kültür Sanat’ta açılan sergide sanatçının taşların formunu bozmadan sadece boyayla müdahale ederek ürettiği 45 eser, taş sanatının özgün örnekleri olarak ilk kez sanatseverlerin karşısına çıktı. Sergi bir hafta içinde yüzlerce ziyaretçi ağırladı.

“Doğadan İzler” │ Mardin - I

Diyarbakır sergisinin büyük ilgi görmesi üzerine, başka şehirlerden de davet alan sanatçı, “Doğadan İzler” serisini, bölgelerin taşlarıyla yeni çalışmalar ekleyerek farklı illerde sürdürme kararı aldı ve Mardin sergisi 60 eserle 11-30 Temmuz 2023 tarihleri arasında CureArt’ta açıldı.

“Doğadan İzler” │ Mardin – II

Serginin Mardin’deki ikinci durağı, Uluslararası Tasarım Vakfı Sanat Galerisi oldu. 2-19 Ağustos 2023 tarihleri arasında açık kalan sergide sanatçının 63 çalışması yer aldı. Sergi kapsamında yapılan “Bestami Eği – Çocuklarla Ekoloji Sohbeti ve Taş Sanatı Atölyesi”ne çeşitli yaşlardan 20 çocuk katıldı. Sergiyi Mardinli sanatseverlerin yanı sıra Maraş, Antep, İstanbul, Ankara gibi çok sayıda kentten ve Japonya, İtalya, ABD gibi çeşitli ülkelerden ziyaretçiler gezdi.

“Doğadan İzler” │ Ankara

Serinin İç Anadolu bölgesiyle devam edecek olan sergisi, 17 Kasım 2023’te Ankara’da Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği’nin organizasyonuyla açılacak. Sergi kapsamında yine çocuklarla bir atölye çalışması yapılacak.

Güncel gelişmeleri sanatçının @bestamiegi resmi hesabından takip edebilirsiniz.

İletişim için: bestamiegiart@gmail.com

bottom of page